Sprzedaż i zamówienia

+48 698 001 023

sklep@colway-kolagen.com

Blog Colway Kolagen
FAQ - Najczęściej zadawane pytania
FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Który kolagen dla mnie ?

Aby ułatwić Państwu wybór odpowiedniej serii produktów Colway, dokonamy krótkiej charakterystyki każdej serii :

Seria PLATINUM - do pielęgnacji najdelikatniejszych części ciała:
- pielęgnacja cery i twarzy
- dekolt
- skóra pod oczami - również powieki
- usuwa zmarszczki i przebarwienia
- do oczyszczania skóry trądzikowej
- po kąpielach słonecznych na solarium
- głębokie nawilżenie skóry
- odżywianie skóry twarzy
- regeneracja skóry twarzy
- w zabiegach rewitalizujących cery dojrzałej ( lifting twarzy)
- nadanie skórze gładkości i świeżości

Stosowany systematycznie regeneruje zniszczone struktury warstwy rogowej naskórka oraz jego głębsze warstwy, co jest udokumentowane licznymi badaniami. Jest bardzo wydajny,gdyż opakowanie 200 ml wystarcza aż na 10-12 miesięcy kuracji !

Seria SILVER - do pielęgnacji ciała. Zastosowanie:

 • w walce z cellulitem, rozstępami i bliznami
 • dla osób w trakcie rehabilitacji po złamaniach, zerwanych ścięgnach, skręceniach i innych urazach
 • osoby korzystające z masaży leczniczych ( bóle kręgosłupa)
 • osoby korzystające z masaży pielęgnacyjnych ( w tym w domu)
 • preparat regenerujący stawy
 • dla sportowców wyczynowych i osób ćwiczących ( zakwasy, rozstępy)

Seria SILVER polecana jest do pielęgnacji całego ciała. Bardzo dobrze się sprawdza przy usuwaniu blizn, rozstępów i cellulitu, a także podczas masażów ciała, gdzie działa drenując i pobudzając krążenie.

Seria GRAPHITE - idealnie się nadaje do pielęgnacji włosów i paznokci, do kąpieli kolagenowych. Zastosowanie :

 • regeneracja włosów
 • regeneracja paznokci
 • kąpiele

Kolagen z serii GRAPHITE świetnie się nadaje do pielęgnacyjnych kąpieli kolagenowych w chłodnej i ciepłej wodzie :
w chłodnej wodzie - umożliwiają równomierne wchłanianie kolagenu o niezmienionej strukturze włókien. Stosuje się je w domu, gabinetach odnowy biologicznej, sanatoriach.
w ciepłej wodzie - temperatura sprawia, że kolagen rozpada się na mniejsze cząsteczki , które bardzo skutecznie przenikają przez skórę i regenerują cały organizm.

W jaki sposób się stosuje kolagen ?

Serię PLATINUM oraz SILVER - stosuje się na dokładnie umytą mydłem, wilgotną skórę. Nałożyć cienką wartstwę kolagenu, jednak nie należy tego robić po bezpośrednim zmyciu skóry tonikiem, mleczkiem czy innym produktem o odczynie kwaśnym, ponieważ kolagen "zetnie się". Po nałożeniu zaleca się zastosowanie delikatnego kremu odżywczego czy nawilżającego (bez kwasów). Stosować można 1-4 razy dziennie, optymalnie jednak 3 razy dziennie. Pojemnik 200ml kolagenu Platinum wystarczy przy takim stosowaniu na ok. 9 miesięcy. Nie wchłanianie się całej ilości preparatu oznaczać może tylko jedno - została nałożona zbyt duża jego ilość. Po kilku minutach można już nałożyć krem, który zlikwiduje uczucie ściągnięcia skóry towarzyszące zazwyczaj wchłonięciu się kolagenu.

Serię GRAPHITE - po umyciu włosów wmasować niewielką, rozcieńczoną ilość kolagenu z letnią wodą, we włosy i skórę głowy. Po 15 minutach spłukać lub pozostawić na włosach. Do kąpieli również rozcieńczyć trochę większą (ok 25ml) ilość kolagenu z letnią wodą, po czym wlać do wanny. Temperatura wody powinna mieć ok. 30 °C.

Proces całkowitej wymiany kolagenu w skórze ludzkiej trwa 100-130 dni - i przed upływem tego czasu nie należy oczekiwać spektakularnych efektów kuracji Kolagenem Naturalnym. Nastąpi nawilżenie, "rozświetlenie", "zbrzoskwinienie" skóry, ale pierwszego obiektywnego efektu redukcji zmarszczek należy oczekiwać najwcześniej w czwartym miesiącu aplikacji preparatu.

Czy są szybkie i pewne sposoby na pozbycie się zmarszczek, na odmłodzenie twarzy, zatrzymanie procesu starzenia się skóry?

Najuczciwsza odpowiedź zaprzeczająca wszelkiej kosmetycznej reklamie, brzmi: Nie ma takiego sposobu...ale:

 • można wypełnić istniejącą zmarszczkę na 6-8 miesięcy implantem kolagenu bydlęcego - zabieg jest skuteczny, bardzo drogi i trudny do wykonania w Europie
 • optycznie naprężyć zmarszczkę na czas 4-6 miesięcy, ostrzykując ją botuliną (jadem kiełbasianym), istnieje pewne ryzyko zakodowania grymasów zwanych "efektem Breżniewa" - ceny tych zabiegów stają się przystępne
 • ostrzykiwać skórę preparatami Restylane, Perlane, Juvederm, Hyloform, JAL system, New Feel, alkoholem poliwinylowym, embrioblastami lub wypełniaczami trwałymi np: Aquamid, Artecol - wszystkim tym zabiegom towarzyszą opinie od entuzjastycznych, po bardzo krytyczne
 • dokonać dembrazji chirurgicznej, mechanicznej, fenolowej lub laserowej (zabieg w znieczuleniu, zaciera istotnie drobne zmarszczki ale wyłącza z życia towarzyskiego na kilkanaście dni) poddać się serii zabiegów jonoforezy (skuteczność powyżej 12-15 sesji)

Są to wszystko zabiegi mniej lub więcej inwazyjne, ale dla osób niecierpliwych jedyne dostępne, kosztowne (600-4000 PLN). Przynoszą lepsze lub gorsze efekty w czasie 1-5 tygodni i dla wielu kobiet warte są każdej ceny.

Co pozostaje kobietom nie dysponującym jednorazową kwotą 600-4000 PLN i czasem, którego żądają zabiegi inwazyjne?

 • po pierwsze - cierpliwość
 • po drugie - stosowanie 1-2 razy w tygodniu peelingu
 • po trzecie - nasycenie skóry min. 2 razy dziennie Kolagenem Naturalnym
 • po czwarte - używanie ponadstandardowych kremów
 • po piąte - zmiana zwyczajów żywieniowych lub suplementacja diety

Proces całkowitej wymiany kolagenu w skórze ludzkiej trwa 100-130 dni - i przed upływem tego czasu nie należy oczekiwać spektakularnych efektów kuracji Kolagenem Naturalnym. Nastąpi nawilżenie, "rozświetlenie", "zbrzoskwinienie" skóry, ale pierwszego obiektywnego efektu redukcji zmarszczek należy oczekiwaćnajwcześniej w czwartym miesiącu aplikacji preparatu. Jest to uwarunkowane dodatkowo prawidłowym metabolizmem w organizmie kwasu askorbinowego (witaminy C). Osoby z obniżonym poziomem tej witaminy (np. palacze tytoniu) muszą się liczyć z nieskutecznością aplikacji kolagenu, o ile nie suplementują swojej diety kwasem askorbinowym.

Dlaczego zastrzyki z kolagenu nie są lepsze?

Zastrzyki kolagenowe są wykonywane przy użyciu kolagenu bydlęcego (tego samego który zawierały kiedyś kosmetyki), który nie jest biologicznie aktywny i wchłania się w strukturę skóry w bardzo małym stopniu.

Czy kolagen uzależnia skórę? Czy organizm nie przyzwyczai się aby do dostarczania mu tego białka "z zewnątrz" i nie zaniecha "produkcji własnej"?

Dotychczasowe badania wskazują, że zaobserwowany obiektywny przybytek tkanki skórnej po około 100-dniowym nieinwazyjnym liftingu kolagenowym, jest efektem nie tyle dostarczania tkance białka podporowego z zewnątrz, co "obudzenia" fibroblastów poprzez taką właśnie stymulację i jak gdyby zmuszenia ich do wysiłku produkcyjnego w okresie, gdy zaczynają myśleć już o emeryturze. Ścisła odpowiedź na to pytanie wymaga 2-3 lat badań klinicznych.

Dlaczego Kolagen Naturalny jest lepszy od Botoxu?

Po pierwsze Kolagen Q5-26 zawiera włókna kolagenowe takie jak u człowieka i jest rozpoznawany przez organizm jako element przyjazny. Botox natomiast jest toksyną (pałeczki jadu kiełbasianego), która powoduje zwiotczenie i tymczasową utratę zdolności kurczenia się mieśni, więc i skóra wygładza się. Jego nieprawidłowe wstrzyknięcie może spowodować duże szkody w postaci porażeń mięśni twarzy i idące za tym duże zaburzenia mimiki twarzy. Dodatkowo zabieg trzeba powtarzać co kilka miesięcy (w co raz dłuższych odstępach) gdyż w końcu mięśnie odzyskują zdolność kurczenia się. Kolagen Naturalny natomiast nie posiada żadnych skutków ubocznych a jego stosowanie jest w 100% bezpieczne dla organizmu człowieka i możliwe na całym ciele a nie tylko na twarzy.

Ile konkretnie jest kolagenu czystego w naszym Kolagenie Naturalnym?

Pytanie jest nieco źle postawione. Odpowiedź bowiem - około 45%, czy może 98% w suchej masie, nie oddaje istoty zagadnienia. Po oddzieleniu wody, kwasu mlekowego i stabilizatorów, które w procesie emulgacji nadają preparatowi postać żelu - otrzymalibyśmy spowrotem niemal czyste białko. Wówczas jednak produkt utraciłby właściwości transepidermalne i byłby nietrwały. Lepsza jest odpowiedź -maksimum ilości możliwej do wchłonięcia całkowitego poprzez zewnętrzną warstwę naskórka. W ogóle zaś zawartość "kolagenu w kolagenie" mierzy sie nie żadnymi procentami, lecz ilością hydroksyproliny w µg/cmł. Operując procentami możemy być wyśmiani przez biochemika.

Co to jest elastyna - występująca w składzie preparatu ?

Jest to również białko podporowe, siostrzane niejako dla kolagenu. Stanowi około 3% białek skóry.

Czym różni się krem za 10 zł od kremu za 1000 zł ?

Otóż różnic może być wiele. Przede wszystkim składnikami. Krem za 10 lub nawet 50 zł nie zawiera na pewno nośników (transporterów) witamin w głąb skóry. Nie należy spodziewać się w nim również substancji aktywnych nowej generacji i wysokiej jakości, w ilościach procentowo znacznych, gdyż te są po prostu drogie. Substancji tych nie ma jednak w kosmetologii zbyt dużo. Jeszcze mniej jest wyciągów roślinnych o sprawdzonej klinicznie skuteczności. Dlatego radosna twórczość autorów nazewnictwa komponentów kremowych, to najczęściej zwykły szum informacyjny. Każda firma kosmetyczna, chcąca przetrwać w walce konkurencyjnej, zmuszona jest dwa razy do roku wprowadzać nowość i raz na dwa lata hit, najlepiej w postaci całej serii produktów. Dlatego fantazje i kłamstwa w promocji i reklamie przekroczyły już przed wielu laty granice prawdopodobieństwa i nawet dobrego smaku.

Czy krem za 1000 zł jest sto razy lepszy od kremu za 10 zł?

Niestety nie. Co najmniej 80% jego ceny, to marża i koszt kampanii reklamowej, tym większy, im dostojniejszy koncern za kampanią tą stoi. Jednakże w kosmetykach opartych o składniki najwyższej jakości można się spodziewać jako podłoża delikatnych olejków oraz wyselekcjonowanych i sprawdzonych wyciągów roślinnych, podczas gdy kremy tanie, to zazwyczaj po prostu olej mineralny, lanolina, aromat i kilka słodkich głupstw na etykiecie. Ekskluzywne kosmetyki wyróżniają się uczciwą procentowo zawartością skutecznych substancji aktywnych i skomplikowanym systemem nośników transportujących je w głąb skóry. Posiadają aksamitną konsystencję, piękną barwę i miły zapach. Pamiętać należy wszak o jednym: bez względu na cenę i obietnice reklamowe - nie istnieje obecnie na rynku krem o bezspornie dowiedzionej zdolności likwidacji istniejącej już zmarszczki w skórze! Czy warto zatem w ogóle inwestować w kosmetyki? Bezwzględnie tak. Ale z rozsądkiem, przyglądając się ich składowi, a nie sloganom je zachwalającym. Kierując się własnym zadowoleniem z użytkowania.

Jakie produkty żywnościowe przyspieszają absorbcję przez fibroblasty Kolagenu Naturalnego?

 • wszystkie absolutnie bogate w witaminę C (szczególnie w lewoskrętną, łatwiej przyswajalną formę kwasu askorbinowego)
 • buraki i inne warzywa czerwone zawierające krzem
 • cebula i inne warzywa zawierające siarkę
 • czarne jagody
 • pestki dyni
 • kasza gryczana
 • skórka kurczaka
 • żelatyna wieprzowa (golonka, nóżki)
 • łosoś i tuńczyk
 • papryka
 • płatki owsiane
 • ziele skrzypu
 • soja
 • wiśnie
 • wątroba cielęca i drobiowa
 • marchew
 • morele
 • figi
 • kiełki i zarodki pszenicy
 • banany

Dlaczego wiele firm kosmetycznych odeszło w latach 2000-2002 od suplementacji swoich kremów kolagenem ?

Były trzy przyczyny: mniejsza od oczekiwanej skuteczność kolagenu bydlęcego, nieaktywnego biologicznie, zbyt płytka jego wchłanialność, obawy przed przenoszeniem tą drogą choroby wściekłych krów.

Czym różni się kolagen rybi od bydlęcego ?

Przede wszystkim nie alergizuje. Im szlachetniejsze gatunki ryb służą do ekstrakcji kolagenu, im mniej zanieczyszczone akweny słodkowodne są źródłem ich odłowu, tym bardziej spada, aż do granicy promilowej błędu statystycznego, odsetek osób, które uczula produkt wytwarzany na bazie ekstraktu w ten sposób pozyskiwanego. Od 1999 roku odchodzi się w chirurgii plastycznej i kosmetologii od kolagenu wołowego. Kolagen rybi wyklucza przeniesienie prionów. Mimo, że ryzyko jego jest znikome, psychoza wytworzona przez media odstręcza klientelę od kolagenu bydlęcego. Najważniejsze wreszcie dla nas. To ekstrakt skór rybich, najpierw łososiowatych, potem karpiowatych, poddał się polskiej metodzie hiperfiltracji poprzez fibroiny jedwabiu, co dało znany nam wszystkim efekt.

Jak jest naprawdę z prawami patentowymi do kolagenu ?

To bardzo polska historia. Kilku co najmniej naukowców gdańskich uważa się za ojców wynalazku. Tymczasem nie można opatentować kolagenu, który jest przecież naturalnym białkiem, podobnie jak nikt nie opatentuje nosa lub paznokcia. Profesor Przybylski zgłosił wniosek o patent na "metodę pozyskiwania kolagenu ze skór ryb łososiowatych" - i ponieważ długo już czeka, zapewne patent ten otrzyma. Czy jednak daje mu to prawo do monopolu? Gdyby tak być miało - to Urząd Patentowy RP nie przyjąłby wniosku Inventii, o wiele szerszego w brzmieniu niż konkurencyjny.

Skoro wasz kolagen jest tak dobry to dlaczego nie znam go z telewizji czy prasy?

Po pierwsze koszty wypromowania tej klasy produktu w Polsce przekraczają 50% jego ceny finalnej brutto. Postanowiliśmy zapłacić te pieniądze nie stacjom telewizyjnym i radiowym, nie czasopismom dla dbających o siebie pań, i nie wystawcom billboardów - lecz naszym Dystrybutorom i Klientom. Reklamy kosmetyków i leków dawno przekroczyły już w swych treściach poziom wiarygodności. Bazują na emocjach i oddziaływaniu na podświadomość. W tej sytuacji niełatwo byłoby nam przekonać rynek, że oto wreszcie rzeczywiście wynaleziono antidotum na starzenie się skóry ludzkiej, a na domiar, wynalazku tego dokonanano w Polsce! Kolagen Naturalny promuje się sam, jak każdy przełomowy specyfik, który po prostu działa. Ustaliliśmy ceny detaliczne preparatu na poziomie wielokrotnie niższym od cen kilku francuskich i amerykańskich kremów wchodzących właśnie na rynek światowy, a zawierających w sobie 5-9% naszego kolagenu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl