Sprzedaż i zamówienia

+48 698 001 023

sklep@colway-kolagen.com

Działanie Kolagenu

Wiedza o kolagenie i jego działaniu.

Kolagen to 1/3 całkowitej masy ludzkiego białka. Jego zadanie to zapewnienie skórze odpowiedniej sprężystości i jędrności, a także wystarczającego nawilżenia. Kolagen przyczynia się również do sprawnej regeneracji naskórka. Człowiek ważący 75 kilogramów, który w swoim organizmie posiada 15 kilogramów białka, ma zarazem ok. 7,5 kilograma kolagenu.

Jeśli wgłębimy się w etymologię słowa kolagen, spotkamy się z następującymi znaczeniami poszczególnych jego członów. Colla oznacza klej, a genno – rodzić. W dosłownym tłumaczeniu więc kolagen to klejorodność. To doskonale oddaje jego rzeczywistą funkcję, czyli spajania poszczególnych elementów komórkowych, dzięki czemu możliwe jest tworzenie tkanek i narządów. Kolagen naturalny przez całe nasze życie ulega stałej wymianie. Jest najtrwalszy w kościach i tam wymiana następuje mniej więcej co roku. Kolagen wymieniany jest natomiast najszybciej w wątrobie (po około miesiącu).

Kolagen naturalny jest prostym białkiem zbudowanym jedynie z aminokwasów. Należy do białek włóknistych, czyli w bardziej naukowym podejściu fibrylarnych skleroprotein. Składa się z długich i spiralnych łańcuchów peptydowych, w których zawartych jest od 19 nawet do 105 aminokwasów. Najważniejszymi są: glicyna i prolina, a także występujące tylko i wyłącznie w kolagenie hydroksyprolina i hydroksylizyna.

Aminokwasy natomiast zbudowane są z podstawowych pierwiastków: tlenu, wodoru i węgla, które wchodzą w reakcje z atomami azotu. Po połączeniu minimum 100 aminokwasów możliwe jest wytworzenie się łańcucha polipeptydowego. W ten sposób powstają białka i kolagen naturalny.

W kolagenie aminokwasy tworzą przestrzenną spiralę, która nosi nazwę superhelisy. Jej ważny atrybut stanowi powtarzająca się sekwencja 3 reszt aminokwasów. Ich ogólny wzór to _X_Y_Z, w którym Y i Z oznaczają reszty wbudowane w łańcuch polipeptydowy. Spiralę łańcucha białkowego podtrzymuje luźne wiązanie wodorowe, które w czasie choroby (np. ostrego stanu zapalnego) może zostać zerwane. To jedna z przyczyn śmierci człowieka w przypadku przekroczenia przez jego ciało temperatury 42st. C. To również powód despiralizacji się kolagenu uzyskanego z ryb słodkowodnych w wyższej temperaturze niż tej w naturalnym środowisku.

Kolagen naturalny , który jest częścią naszej skóry uszeregowany jest dokładnie tak, jak widać to na górnym rysunku. Żaden inny kolagen wykorzystywany w światowej kosmetologii jako składnik kremów, czy implant nie jest w stanie zachować potrójnej helisy. To właśnie przewaga polskiego wynalazku, nad pozostałymi.

Rozpad potrójnej helisy w kolagenie uzyskiwanym z ryb, następuje również niezwykle łatwo. Wystarczy choćby zaczątek procesu rozkładu, spowodowany np. przeniknięciem bakterii lub znaczący wzrost temperatury białka przez zaledwie kilkadziesiąt minut, aby cząsteczki uległy despiralizacji. Potrójna helisa w kolagenie uzyskiwanym z ryb bardzo łatwo się rozpada. Wystarczy do tego zaledwie początek procesu rozkładu, na który wpływ może mieć chociażby przeniknięcie do organizmu bakterii, czy też nagły wzrost temperatury białka. W takich sytuacjach cząsteczki helisy ulegają despiralizacji. Kolagen traci wtedy aktywność biologiczną, a także możliwość splecenia się z bliźniaczymi cząsteczkami funkcjonującymi w skórze. Ulega on powolnej denaturacji, a w konsekwencji koagulacji, która sprawia, że traci on właściwości eliksiru młodości i staje się zwyczajnym żelem nawilżającym.

Badacze z USA (E. Gibson i L. Chang w 2002) oraz Francji (J. Roche w 2003) zwrócili uwagę, że na trwałość kolagenu mają wpływ nie tylko temperatura, czy odczyn kwaśny, ale również czas wchłaniania się do organizmu preparatu kolagenowego.

Dziś nawet najlepsze preparaty kolagenowe mogą zachować swoją jednorodną strukturę do temperatury jedynie 26,3st. C. Jest to jak dotąd szczytowe osiągnięcie biotechnologii. Warto jednak wspomnieć fakt, że rozwinięte prace nad mocniejszym kolagenem prowadzi firma Inventia, której dzięki wprowadzeniu formuły Q5-26 i usunięciu ze swoich preparatów naturalnego stabilizatora parabenowego, udało się osiągnąć trwałość kolagenu nawet przy 28 stopniach.

Temperatura ludzkiego ciała oscyluje w granicach 37st. C, co sprawia, że kolagen w żelu wchłaniany jest w mniej niż godzinę. To oznacza, że wyodrębnienie kolagenu wprost z rybiej skóry i przekształcenie go w żel nie wystarcza, aby stworzyć rzeczywisty i trwały eliksir młodości, czego nie rozumie dziś wiele firm.

Jeżeli dany produkt ma rzeczywiście posiadać właściwości zdolne do regeneracji skóry, powinien według klinicystów, spełniać wiele warunków. Przede wszystkim musi być wytwarzany z białka o względnej masie cząsteczkowej tropokolagenu, która będzie znacznie mniejsza niż 350 000, czyli wartość, którą charakteryzuje się ludzki kolagen. Kolagen naturalny firmy COLWAY jest uzyskany z względną masą cząsteczkową od 2500 000 do 310 000, dzięki czemu może on skutecznie wnikać w strukturę skóry w czasie o wiele krótszym niż próg zagrożenia despiralizacją. Pozwala to na sprawne rozpoczęcie spajania się kolagenu z tkankami, bez rozrywania potrójnej helisy.

Możemy się pochwalić jedyną w Polsce i na świecie pozytywną opinią specjalistów od biotechnologii, medycyny i biochemii z zakresu wytwarzania bezpiecznego i skutecznego kolagenu naturalnego.

Powinni Państwo posiąść kompleksową wiedzę na temat rewolucji w kosmetologii, której jesteśmy autorami. Kolagen i elastyna są proteinami podporowymi skóry, które zapewniają jej prawidłowe napięcie, sprężystość oraz nawilżenie. Po osiągnięciu mniej więcej 25 roku życia skóra zaczyna tracić te właściwości, analogicznie do tracenia siły przez mięśnie, czy ubytku wapnia w kościach. Objawy starzenia się organizmu spowodowane są pogłębiającym się deficytem rozpuszczalnego kolagenu, którego biosynteza wraz z wiekiem traci swoją moc.
Po osiągnięciu 30 roku życia u praktycznie każdego z nas występuje zanik gruczołów potowych oraz łojowych, a skóra wysycha i wiotczeje. Zaczynają pojawiać się wstydliwe zmarszczki. Jest to spowodowane osłabianiem się włókien kolagenu oraz elastyny, które stanowią przecież najważniejsze składniki podścieliska łącznotkankowego. Kolagenaza (toksyny, enzymy oraz wolne rodniki) odpowiada za niszczenie tych włókien, co w konsekwencji prowadzi do znacznego spadku poziomu witamin oraz mikroelementów, które stymulują naturalne wytwarzanie kolagenu przez chondrocyty oraz fibroblasty.

Wymiana kolagenu w organizmie wciąż ma miejsce, jednak im starszy jest człowiek, tym degradacja przewyższa procesy syntezy, zwłaszcza kolagenu rozpuszczalnego - odpowiedzialnego za zapewnienie skórze elastyczności i pęcznienia, dzięki możliwości wiązania wody.

Kolagen Naturalny to wodny roztwór kolagenu i elastyny wraz ze stabilizatorami i kwasem mlekowym. Polscy twórcy zrezygnowali z suplementacji preparatu nie ze względu na proekologiczne pobudki, lecz z uwagi na najwyższą ochronę potrójnej helisy. Kwas mlekowy to odczyn kwasowy nie zagrażający przestrzennej strukturze włókien. Działa keratolitycznie przyspieszając złuszczanie skóry i rozjaśnianie plam. Rozluźnia również komeocyty, co pozwala na dotarcie rybich fibryli (zawartych w cząsteczkach kwasów Omega 3 i Omega 6) do podobnych do nich włókien znajdujących się w skórze, jeszcze przed tym zanim temperatura naszego ciała będzie zagrażać ich spiralnej strukturze.

Żel wchłanialny firmy COLWAY, odpowiada za tworzenie siateczki proteinowej stanowiącej swego rodzaju rusztowanie dla nowego kolagenu wytwarzanego przez odpowiednie fibroblasty. Siatka ta pozwala na wiązanie wody oraz substancji liofilowych. Badania, które zostały przeprowadzone na komórkach hodowli tkankowej zarówno pod mikroskopem elektronowym, jak i świetlnym, potwierdzają, że mamy do czynienia ze zwiększonym wytwarzaniem kolagenu przez fibroblasty, jak również z pogrubieniem się naskórka oraz podwyższeniem się liczby mucyny wraz z substancjami śluzowymi znajdującymi się w brodawkowej warstwie skóry.

Klinicyści na całym świecie są zdumieni zdolnościami wchłaniania się tego preparatu.
Już po upływie pół godziny kolagen nałożony na epidermę zaczyna scalać się z komórkami skóry właściwej, a po mniej niż dwóch dniach, zauważa się znaczne podwyższenie poziomu hydroksyproliny naokoło chondrocytów wytwarzających kolagen w kościach. Wyniki badań są obiektywne i porównywalne, dzięki przeprowadzeniu ich w różnych ośrodkach. Kolagen Naturalny uzyskuje również pozytywne opinie od gabinetów kosmetycznych, studiów paznokci, zakładów fryzjerskich, czy tez centrów odnowy biologicznej. Najważniejsze są jednak pozytywne oceny użytkowników wyrażone w ankietach konsumenckich.

Nie zaobserwowano dotychczas żadnych przeciwwskazań do użytkowania tego preparatu.
Należy w tym miejscu zaznaczyć, że osoby z uczuleniem na rybie białko nie są nawet jednym promilem populacji na świecie. Do momentu finalizacji testów można domniemywać z pewną ostrożnością, że do przeciwwskazań mogą należeć, m.in. choroby z grupy kolagenoz, chemioterapia, czy przebywanie na niskobiałkowej diecie z powodu niewydolności nerek. Z uwagi na prawne aspekty kolagenu nie powinno podawać się kobietom w ciąży, zresztą jest to zdecydowanie utrudnione, ze względu na jego efektywność w zapobieganiu rozstępom.

Jakie są różnice pomiędzy informacjami o rybim kolagenie publikowanymi przez COLWAY, a innymi producentami:

  • Nie ukrywamy tego, że polskiego kolagenu nie udało się kupić (z prawem wyłączności) uznanym koncernom kosmetycznym, a podbój kosmetycznego świata zaczyna się poprzez jego sprzedaż bezpośrednią.
  • Nie jest to produkt idealny, gdyż nie ma możliwości udzielenia na niego stuprocentowej gwarancji, co z pewnością może utrudniać dystrybucję.
  • Kolagen Naturalny kiedy jest magazynowany w innych temperaturach niż te, które są zalecane traci swoje właściwości eliksiru młodości stając się zwyczajnym żelem do nawilżania.
  • Producenci konkurencyjnych żelów transdermalnych wytwarzanych na bazie kolagenu niechętnie i niezbyt często wypowiadają się na temat temperatur, w których ich preparat zachowuje pełną aktywność biologiczną podtrzymując potrójną helisę w zwartej strukturze. Wytwórcy nie wspominają również o tym jak temperatura ludzkiego ciała koreluje z czasem wchłaniania się cząsteczek białkowych do skóry właściwej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl